Krwawienie pojawi się tylko wtedy, gdy kobieta jest w ciąży. W takiej sytuacji powinno mieć miejsce najpóźniej po 12 godzinach od zażycia ostatniej dawki Mizoprostolu. Jeśli kobieta nie krwawi, ciąża nie została usunięta. Zachodzi również podejrzenie ciąży pozamacicznej. Taka sytuacja wymaga przeprowadzenia badania USG.

Brak krwawienia, podwyższona temperatura ciała, silny ból brzucha, mroczki przed oczami, zawroty głowy wymagają natychmiastowej wizyty u lekarza. W sytuacji, w której ciąża jest pozamaciczna, mogło dojść do pęknięcia jajowodu, a taki stan jest zagrożeniem dla życia kobiety.

Jeśli po zażyciu tabletek poronnych objawy ciążowe nadal się utrzymują, badanie USG może wykazać, że nie doszło do przerwania ciąży. Należy pamiętać o tym, że pod wpływem przyjętych leków mogło dojść do deformacji zarodka. Około 1% z nich poddane działaniu Mizoprostolu może mieć wady wrodzone, takie jak zespół Moebiusa, wady kończyn, stopę końsko-szpotawą, nieprawidłowości centralnego układu nerwowego oraz wady podniebienia. W takim przypadku aborcję medyczną należy powtórzyć.