0

Zdecydowanie tak. W krajach rozwiniętych, w których służba medyczna daje dostęp do osiągnięć farmakologii XXI wieku, miliony kobiety korzystają z tabletek poronnych wywołujących aborcję medyczną w domu. Każda pełnoletnia kobieta może usunąć ciążę w ten sposób. Jest to znana, zaliczana do standardowej procedury metoda pozwalająca usunąć zarodek w pierwszych tygodniach ciąży.

Twórcy tej metody chcieli, aby kobieta mogła dokonać przerwania ciąży w komfortowych warunkach domowych i aby jej przebieg był analogiczny do spontanicznego poronienia.

Aborcja medyczna przeprowadzana w warunkach domowych jest pozbawiona obecności obcych osób. Środowisko domowe daje kobiecie poczucie intymności. W trosce o samopoczucie i komfort psychiczny kobieta, która przeprowadza aborcję domową, powinna liczyć na wsparcie innej osoby. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy krwawienie jest długotrwałe i obfite powinna skorzystać z pomocy lekarza.

Jak to wygląda w praktyce? Zacznijmy od tego, że w materiałach propagandowych usuwanie ciąży zawsze jest przedstawiane w możliwie najgorszy sposób. Tymczasem w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Działanie mifepristonu zwykle jest nieodczuwalne. Druga substancja misoprostol wywołuje efekty, które można porównać do silniejszej miesiączki.