Cytotec i mizoprostol

Tabletki poronne nie są dostępne w Polsce całkiem legalnie. Można je kupić, ale nie w aptekach stacjonarnych lub internetowych. Nie ma też co liczyć na to, że lekarz zdecyduje się na podanie takich tabletek kobiecie na jej życzenie. Zabraniają tego obowiązujące przepisy prawne. Aborcja w Polsce dozwolona jest tylko i wyłącznie w kilku przypadkach.

Tabletki wczesnoporonne

Co jednak nie znaczy, że kobieta nie może samodzielnie zdecydować się na aborcję. Do wyboru ma dwa wyjścia. Pierwsze – wizyta w klinice aborcyjnej, znajdującej się poza granicami Polski. Druga – zamówienie tabletek wczesnoporonnych, które są w stanie wywołać poronienie.

Jakie tabletki mogą doprowadzić do poronienia?

Oto Mizoprostol tabletki i Cytotec tabletki. Czytając jednak ulotkę tych leków, można się nie lada zaskoczyć. Chociażby z tego względu, że Cytotec to specyfik dedykowany “w celu zapobiegania owrzodzeniom żołądka oraz dwunastnicy podczas terapii niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ)”. Mizoprostol to z kolei składnik, który ma za zadanie przyspieszyć “gojenie owrzodzeń zlokalizowanych w obrębie układu trawiennego oraz ułatwia eliminację objawów, jakie im towarzyszą”.

Jak takie dolegliwości mogą spowodować poronienie? Ano mogą. To dlatego owe leki nie są dostępne w Polsce bez recepty. Nie ma szans na to, aby je kupić w aptece. Gdyby tak było, całkiem możliwe, że większa ilość kobiet miałaby szansę na to, aby zadbać o siebie.

Gdzie można kupić Cytotec?

Tabletki poronne CytotecMisoprostol gdzie kupić? Jedynie w internecie można kupić misoprostol bez recepty. Wpisując właściwą kombinację słów kluczowych, można bez trudu znaleźć strony wspierające kobiety, które chcą zdecydować się na wykonanie aborcji farmakologicznych. Uwaga! Należy sprawdzać miejsca, gdzie takie specyfiki chce się kupić. Nie brakuje bowiem oszustów chcących czerpać korzyści na kobietach, szukających pomocy. Zamiast odpowiednich preparatów, otrzymuje się witaminy. Należy znaleźć takie strony, gdzie tabletki wczesnoporonne są sprzedawane i wysyłane do Polski.

Przesyłka wykonywana jest z za granicy (leki wysyłane z Polski nie będą oryginalne). Nie jest ona specjalnie oznakowana, więc żadna postronna osoba nie ma szans dowiedzieć się, co tak naprawdę odbiorca przesyłki ma zamiar wykonać.

Jak działa Cytotec?

Do wyboru są na ogół dwa rodzaje leku. Jeden to Cytotec. Drugi to Arthrotec. Co różni oba? Ten pierwszy nie zawiera substancji przeciwbólowych, więc nie jest tak mocno obciążający dla wątroby. Ile kosztuje Cytotec w aptece? Jeżeli chodzi o przeprowadzenie aborcji farmakologicznej, to cena waha się od 600 zł do nawet 1200 zł. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim dokładnie zestawem tabletek będzie się miało do czynienia.

Uwaga! Aby aborcja farmakologiczna okazała się skuteczna, potrzebne są dwa rodzaje tabletek. Wspomniany Cytotec i Mifepriston. Ważne jest zażycie ich w odpowiedniej kolejności, z dedykowanymi przerwami, aby mogły się one wykazać skutecznością.

Aborcję farmakologiczną dzieli się na dwa etapy:

  • śmierć płodu do którego prowadzi zażycie Mifepristonu (pierwsza najważniejsza tabletka),
  • potem dochodzi do rozszerzenia szyjki macicy i wydalenia płodu, co też powoduje Cytotec (mizoprostol).

Jak wygląda aborcja farmakologiczna?

Już właściwie wiadomo, gdzie Misoprostol można kupić. Teraz czas na to, aby sprawdzić, czego może spodziewać się kobieta po zażyciu takich leków.

Na początku pojawi się słabe krwawienie, które z czasem będzie przybierać na sile. Z góry kobieta powinna wyposażyć się w dużą ilość podpasek i tabletki przeciwbólowe. Te drugie to na wypadek, gdyby ból podczas krwawienia stał się nie do zniesienia. Jest wiele takich kobiet, które z bólem radziły sobie przy pomocy termoforu, bez konieczności zażywania dodatkowych tabletek. Jego intensywność porównywana była do bólu miesiączkowego.

Inne objawy z jakimi może zmagać się kobieta to:

  • fale zimna na przemian z podniesioną temperaturą ciała,
  • nudności i biegunka, wymioty,
  • omdlenia, jeżeli ma się do czynienia z dużą ilością bólu,
  • wrzody żołądka,
  • krwawienia z przewodu pokarmowego.

Są to normalne skutki uboczne, które z czasem będą przemijać. Jeżeli jednak krwotok z macicy nie ustaje, to konieczna będzie interwencja medyczna. Chociaż, zdarza się to raz na wiele przypadków.

Kiedy skorzystać z pomocy medycznej?

Silne krwawienie podczas aborcji farmakologicznej jest czymś normalnym. Niekiedy kobieta nie wie sama, czy jej stan wymaga interwencji lekarskiej, czy jednak warto chwilę poczekać. Kiedy tak naprawdę trzeba udać się do lekarza?

O wizycie w szpitalu na pewno trzeba pomyśleć, jeżeli doszło do znacznej utraty krwi i krwotok nie ustaje. Na dodatek widać, że z godziny na godzinę się ono nasila. Do tego kobieta ma zawroty głowy i mdleje. Nie ma co czekać, tylko jak najszybciej udać się do szpitala. Najlepiej o typowej specjalizacji ginekologicznej, jeżeli tylko jest taka możliwość.

Czy możliwe jest nie wywołanie poronienia, pomimo zażycia tabletek misoprostol? Tak. Wszystko zależy od organizmu kobiety. Jeżeli po naciśnięciu podbrzusza, czuje się mocny ból. Do tego z pochwy wylatuje wydzielina o nieprzyjemnym zapachu, można mieć do czynienia z taką sytuacją. Nie oznacza to jednak konieczności zażywania kolejnych leków. Trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, ponieważ mogło dojść do zakażenia dróg rodnych. Koniecznością może okazać się zabieg łyżeczkowania.

O czym nie można zapomnieć?

Wiele kobiet, po uzyskaniu pozytywnego wyniku, decyduje się na aborcję przy pomocy tabletek takich jak Cytotec. Mają do tego prawo. Jednak po czterech tygodniach (wtedy dopiero należy wykonać kolejny test), nadal uzyskuje się pozytywny wynik, konieczna będzie wizyta u lekarza. Całkiem możliwe, że ciążą nie rozwija się w macicy, ale poza nią, w jajowodzie. Jest to sytuacja zagrażająca życiu kobiety, więc koniecznie trzeba udać się na wizytę. Nie ma co zwlekać. Inaczej może bowiem dojść do pęknięcia jajowodu, który może doprowadzić do groźnych sytuacji.

Do wyboru ma się tabletki poronne lub zabieg w prywatnej klinice. Każda z tych opcji jest korzystna. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na zabieg w klinice. Dlatego warto zdecydować się na tabletki, które nie są tak drogie a zabieg można wykonać we własnym domu.

Dodaj komentarz