Gdzie kupić tabletki poronne?

W Polsce o aborcji nie mówi się zbyt wiele. Poniekąd z tego względu, że od niedawna, poza kilkoma sytuacjami, usunięcie ciąży jest niemożliwe. O czym wyraźnie mówią zmienione przepisy prawa – co wywołało też ogromne oburzenie wśród kobiet. Nic więc dziwnego, że wiele pań szuka innych sposobów na to, aby móc pozbyć się problemu. Jednym z takich sposobów jest aborcja farmakologiczna. Oto najważniejsze informacje o tabletkach wczesnoporonnych.

Tabletki wczesnoporonne – gdzie kupić?

Od razu należy dodać, że otrzymanie tych tabletek w Polsce nie do końca jest łatwe. Nie można poprosić lekarza o receptę na nie. Nie można również udać się do apteki, licząc na łaskawość farmaceutów.

Wiele Pań zastanawia się nad tym “gdzie kupić tabletki poronne” ?. Odpowiedź jest bardo prosta – w internecie. To on przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które chcą usunąć ciąże z różnych względów. Zanim jednak przyjdzie do tego, aby odpowiedzieć na pytanie – jak wyglądają oryginalne tabletki poronne, warto wspomnieć o innej, ważnej informacji.

Tego typu medykamenty oferowane są przez różne serwisy. Nie jedna osoba może być zaskoczona tym, że jest ich tak wiele. Tylko należy zwrócić uwagę na to, że do wyboru są różne zestawy tabletek: 8+1 i 12+1. Która z tych propozycji jest najlepsza? 8+1. Jeżeli tylko ktoś może, powinien omijać ten drugi zestaw. Chodzi tu bowiem o to, że ten drugi zestaw najprawdopodobniej jest oszustwem i nie ma w nim najważniejszej tabletki – mifepristonu (ru-486). To jej działanie odpowiedzialne jest za usunięcie zarodka z organizmu.

Jak działają tabletki wczesnoporonne?

Skoro już wiadomo, gdzie kupić tabletki poronne, czas na to, aby przyjrzeć się ich działaniu. W wyglądzie tego rodzaju tabletki niewiele różnią się od zwykłych tabletek, które czasem bierze się na ból głowy, czy też na inne dolegliwości. Nie chodzi jednak o sam wygląd, ale o ich działanie.

Tabletki aborcyjne wywołują skutki podobne do naturalnego poronienia. Dochodzi do krwawienia z macicy, a wraz z nim do wydalenia zarodka z organizmu. Z tą jednak różnicą, że w tym przypadku dochodzi do sztucznego poronienia, ponieważ tabletki hamują wydzielanie progesteronu, czyli hormonu odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży.

Decydując się na ten rodzaj aborcji, należy pamiętać o tym, aby mieć przy sobie dwie rzeczy – komplet podpasek, jak również tabletki przeciwbólowe. Podczas silnych skurczy macicy, dochodzi do obfitego krwawienia, więc trzeba przygotować się na ciągłe zmienianie podpasek. Ból? Na pewno się pojawi. Jego intensywność uzależniona jest tak naprawdę od kobiecego organizmu. Są kobiety, które w trakcie działania tabletek, są w stanie posprzątać cały dom, a inne zamykają się w sypialni, marząc o tym, aby ból już się skończył.

Legalność tabletek aborcyjnych

Gdzie kupić tabletki poronne takie jak mizoprostol? Internet jest jedynym miejscem, gdzie można zyskać dostęp do takich środków. Czy kupowanie tabletek poronnych jest karalne? Nie. O ile jednak dana osoba kupuje je tylko i wyłącznie na własny użytek. Należy bowiem mieć świadomość tego, że podanie tabletek poronnych kobiecie, bez jej wiedzy, zalicza się do grona czynów karalnych.

Tabletki aborcyjne CytotecCzy w Polsce tabletki poronne są legalne? Tylko i wyłączne na własny użytek. Wiele kobiet boi się tego, że fakt, iż wzięły takie tabletki, wyjdzie w jakikolwiek sposób. Ot, chociażby poprzez to, że już zamówiły takie tabletki i nawet kurier będzie wiedział, co ona ma zamiar zrobić. Bez obaw. Legalnie działające firmy, jakie zajmują się rozsyłaniem takich tabletek, pakują wszystko tak, aby nikt nic tak naprawdę nie wiedział. Kurier, czy też zbyt ciekawskie sąsiadki mogą dowiedzieć się jedynie, że oto kobieta zamówiła dla siebie witaminy, czy też cokolwiek innego, co na pewno nie będzie przywodzić na myśl usunięcie ciąży.

Czy tabletki poronne są wykrywalne? Kolejna obawa, która powoduje lęk wśród wielu kobiet, jakie przymierzają się do tego działania. Jak już było mówione, tabletki wywołują tak naprawdę poronienie przypominającego działania naturalne. Nawet, jeżeli okaże się, że kobieta musiała i tak udać się do lekarza ze względu na zbyt silne krwawienie, nikt tak naprawdę o niczym się nie dowie. Nawet lekarz, który będzie musiał wykonać łyżeczkowanie macicy. Na szczęście, konieczność wizyty u lekarza jest znikoma wśród pacjentek.

Jak stosować tabletki aborcyjne?

Gdzie kupić tabletkę wczesnoporonna? W miejscach, które faktycznie są legalne. Należy również pamiętać o zestawach, jakie zostały wspomniane na samym początku. Jeżeli ktoś już chciałby brać takie tabletki, to powinien być pewny tego, że przyniosą one oczekiwane efekty.

Tabletki poronne należy przyjmować tylko i wyłącznie zgodnie z instrukcją załączona do opakowania. Należy także przestrzegać dawek, które trzeba przyjmować o ściśle określonej porze. Tabletki aborcyjne, jakie można otrzymać bez recepty, przyjmuje się doustnie lub dopochwowo. Może się jednak okazać, że pierwsza dawka tabletek nie wywoła poronienia. Co w takim wypadku? Konieczne będzie wzięcie kolejnej dawki. Można jednak znaleźć odpowiednie informacje w opakowaniu.

Skutki uboczne tabletek poronnych

Tego obawiają się również kobiety. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ przeciwnicy tabletek farmakologicznych, jawią przed nimi różne obrazy. Jakich więc skutków ubocznych można się spodziewać? Oto lista najczęściej występujących przypadków:

  • gorączka,
  • dreszcze,
  • biegunka i wymioty,
  • mdłości.

Dołącza do tego obfite krwawienie, które może utrzymywać się przez kilka godzin do nawet dwóch dni. Jeżeli krwawienie nie ustaje, a do tego bóle w podbrzuszu nie ustają, koniecznie trzeba się udać do lekarza, który zbada co się dokładnie dzieje. Takich przypadków nie jest dużo. Wręcz można powiedzieć, że jest to niewielki odsetek, ale w razie potrzeby, należy wiedzieć co robić.

Dlatego też często można spotkać się z zaleceniami, że kobieta powinna poinformować przynajmniej jedną osobę o tym, co zamierza zrobić. Musi być to ktoś zaufany, kto mógłby być przy kobiecie przez ten właśnie czas. Jeżeli nie osobiście, to chociażby pod telefonem. Tak na wszelki wypadek.

Co o tabletkach poronnych trzeba jeszcze wiedzieć?

Już właściwie wiadomo, gdzie można kupić tabletki poronne. Warto zwrócić uwagę na to, że często wysyłka odbywa się z innego kraju. No cóż, nie ma się czemu dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt polskich przepisów prawnych. Żadna kobieta nie musi się jednak obawiać tego, że tabletki nie dotrą do niej na czas. Należy bowiem przypomnieć, że tabletki poronne mają największą skutecznośc do 12 tygodnia ciąży. Potem ich skuteczność spada do 70%. Maksymalny okres, kiedy tabletki aborcyjne można przyjąć, to 24 tydzień ciąży. Bez obaw, tabletki zdążą się na czas pojawić w domu, w dyskretnym i nie budzącym niepokoju opakowaniu.

Zamawiając tabletki aborcyjne, często można spotkać się z informacją, że do paczki zostanie dołączony numer do lekarza, który w razie potrzeby będzie służył pomocą. Nikt nie będzie miał problemu z tym, aby z medykiem się porozumieć, ponieważ będzie to osoba w pełni posługująca się językiem polskim. Ten numer warto mieć przy sobie – na wypadek gdyby jednak nie można było liczyć na żadną osobę bliską.

Czy tabletki wczesnoporonne zawsze można przyjmować?

Fakt niechcianej ciąży jest szeroko dyskutowany. Chyba śmiało można posunąć się do stwierdzenia, że każda kobieta ma prawo decydować o własnym ciele. W szczególności, jeżeli ciąża mogłaby stanowić zagrożenie dla jej życia, a lekarz nie wyraża zgody na przerwanie ciąży.

Każda kobieta musi być jednak świadoma tego, że istnieją pewne przeciwwskazania do zażycia takich tabletek. Zaliczają się do niej:

  • anemia u kobiety,
  • ciąża pozamaciczna,
  • stan upojenia alkoholowego,
  • niepotwierdzona ciąża,
  • brak możliwości skonsultowania z lekarzem – na wypadek wystąpienia komplikacji.

Zanim ktokolwiek zażyje tabletki, powinien upewnić się co do tego, że faktyczne w ciąży jest. Niekoniecznie trzeba od razu udawać się z tym do lekarza. Wystarczy kilka testów, które dostępne są w aptekach. Trzy pozytywne testy to pewna oznaka, że kobieta w takie ciąży faktycznie jest. Po przerwaniu ciąży, kolejny testy należy zrobić dopiero na ok. 4 tygodnie po wystąpieniu krwawienia.

Dodaj komentarz