Poronienie

Ciążą wiele kobiet napawa wielkim entuzjazmem, radością. Z wielką radością oczekuje się narodzin dziecka. Niekiedy jednak nie każda ciążą dobiega do szczęśliwego końca. Dochodzi bowiem do poronienia. Utrata dziecka może wystąpić samoistnie lub też zostać wywołana poprzez podanie środków farmakologicznych.

Co to znaczny poronić?

Poronienie to proces, który polega na samoistnym zakończeniu ciąży przed nadejściem 22 tygodnia. Najczęściej z takim zjawiskiem ma się do czynienia w pierwszym trymestrze.

Wiele kobiet nawet nie spodziewa się tego, że właśnie traci zarodek, który się w niej zagnieździł, biorąc to za zwykłe plamienie menstruacyjne. Tak, jest wiele takich przypadków, że panie nie zdają sobie sprawy z zaistniałego faktu. Prawda jest jednak inna. Chociaż, nie odnosi się ona do każdej kobiety.

Objawy poronienia

Jak można rozpoznać poronienie ciąży? Do takich klasycznych objawów zaliczyć można:

  • jasnoczerwone krwawienie o różnym natężeniu, plamienie może zmienić kolor na brązowe,
  • mocne skurcze w podbrzuszu,
  • silne bóle kręgosłupa w odcinku krzyżowym,
  • wyciek biało-różowej wydzieliny, w jakiej mogą być widoczne elementy zarodka (w szczególności, jeżeli ciąża była już na zaawansowanym etapie),
  • stan zapalny błony śluzowej, przydatków i otrzewnej.

Wśród innych, mniej popularnych objawów, które powiązane są ze stratą zarodka, wyróżnić można m.in. dreszcze, niepokój, nagłe, znaczne podwyższenie temperatury, odpływanie płynu owodniowego. Często ma się również do czynienia z utratą wagi.

Jak spowodować poronienie?

Jak już było powiedziane, do poronienia może dojść bez powodu (np. kobiecy organizm jest zbyt słaby na utrzymanie zarodka w sobie) lub też można samodzielnie doprowadzić do usunięcia zarodka ze swojego organizmu.

Co zrobić aby wywołać poronienie?

Odpowiedzią na to pytanie może być aborcja farmakologiczna, czyli podanie specjalnych tabletek, jakie zawierają określone substancje.

Polska jest krajem, gdzie aborcja jest tematem tabu, ponieważ nie jest ona zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Legalna aborcja u lekarza możliwa jest tylko w niewielkiej ilości przypadków. Należy jednak zaznaczyć, że istnieje wiele innych krajów, gdzie usunięcie ciąży jest możliwe i całkowicie LEGALNE. Co jednak nie oznacza, że kobiety nie mają szansy doprowadzić do poronienia.

Istnieje możliwość kupienia tabletek poronnych, nazywanych również tabletkami aborcyjnymi, które dostępne są bez recepty. Można je kupić przez internet. Koniecznością jest jednak wybranie pewnego źródła. Nie brakuje bowiem oszustów, którzy zamiast odpowiednich leków, wysyłają witaminy, które nie doprowadzą do poronienia u kobiety.

Tabletki wczesnoporonne

Jakie tabletki mogą doprowadzić do poronienia? Wśród najbardziej znanych specyfików, jakie mogą doprowadzić do usunięcia ciąży wymienia się:

  • mizoprostol – substancje czynne specyfików, jakie w dużej mierze stosowane są do leczenia pewnych dolegliwości. Docelowo nie są przeznaczone do aborcji. Chociaż, są w tym celu stosowane, ponieważ skutkiem ich stosowania jest właśnie poronienie ciąży.
  • mifepriston (RU486) – tabletka, która została docelowo stworzona po to, aby wywołać utratę ciąży.

Wśród znanych specyfików wymienia się również Cytotec. To właśnie w jego składzie znaleźć można mizoprostol. Tabletki wczesnoporonne, jakie stosowane są m.in. do leczenia wrzodów żołądka. Gdzie można kupić Cytotec bez recepty? W polskich aptekach nie jest to wykonalne. Aby móc otrzymać te tabletki, potrzebna jest recepta.

Istnieje jednak możliwość zakupienia tych tabletek online, sprowadzając je z innych krajów. Wystarczy tylko w świecie wirtualnym użyć słów kluczowych, aby znaleźć namiary na firmy, które zajmują się rozprowadzaniem tego leku. Często znaleźć można polecenia tych tabletek jako tych, które nie obciążają tak mocno wątroby. W przeciwieństwie do Arthrotec, Arthrotec Forte (kolejne leki, jakie przeznaczone są np. na bóle stawów, skutek uboczny: poronienie ciąży).

Zestaw tabletek wczesnoporonnych

Bardzo ważna informacja! Sam Cytotec na ogół nie wystarcza. Koniecznością jest użycie zestawu tabletek. One to łącznie są w stanie doprowadzić do poronienia. Najczęściej (online) kupuje się zestaw tabletek poronnych. W ich składzie znajduje się Cytotec i RU486. Co jest również bardzo ważne, to fakt zapoznania się z informacjami, jakie dołączone są do kompletu. Aby uzyskać pożądany efekt, specyfiki należy brać w określonej kolejności. Tylko wtedy można być pewnym, że dojdzie do wywołana poronienia.

Pierwszy do zażycia jest Cytotec, który zażywa się na ok. 24 godziny przed pierwszym mifepristonem. W zestawie na ogół znajduje się aż 12 tabletek, które należy również zażywać w określonych odstępach czasowych.

Jak długo trwa aborcja farmakologiczna?

No cóż, jedno z pytań na jakie nie można odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Zależy to bowiem od dwóch czynników:

  • ciąży – na jakim jest etapie?
  • organizmu kobiety – jak zareaguje na podanie tabletek wczesnoporonnych.

Wiele kobiet, które już ten proces mają za sobą przyznają, że niekiedy ma się do czynienia z bólem porównywalnym do samego porodu. Nie można jednak zapomnieć, że dla niektórych kobiet poród to prawdziwa “fraszka, igraszka”, a dla innych wielogodzinny proces poprzedzający ogromny ból.

Jednak, jeżeli jakaś kobieta jest zdecydowana na usunięcie ciąży samodzielnie, ma tak naprawdę tylko takie wyjście. W innych bowiem przypadkach możliwe będzie jedynie odwiedzenie lekarza za granicą, np. w Czechach, gdzie taki proces jest legalny. Decyzja, która z opcji jest dobra, należy już tylko do kobiety.

Dodaj komentarz